Anestezi

soru

ayşe

25 Mayıs 2024 Cumartesi

Ben tıbbi sekreterlik bölümü öğrencisiyim bu sene son senem mezun olcam anestezi bölümünü seçmeyi istiyorum yalnz direk geçişimiz yok ygs puanı ile tercih yapmayı düşünüyorum, bu bölüme girebilme ihtimalim varmı? öncelik sağlık meslek liselerinde diyorlar ama anestezi ve hemşirelik bölümü öğrencilerinin direk geçişleri var üniversitelerde kontejyanların çoğunu anestezi ve hemşirelik bölümü öğrencileri doldurduğu için ben yerleşemem diye endişeleniyorum.bilgilendirirseniz sevinirim.

şifre

Önceki Cevaplar

cevap

Admin

01 Temmuz 2024 Pazartesi

Merhaba Ayşe Hanım,

Anestezi bölümüne geçiş yapmak istediğinizde, doğrudan geçiş hakkınız olmayabilir. YGS (şimdiki adıyla TYT) puanıyla tercih yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle yeterli bir puan almanız gerekecek. Sağlık meslek liselerinden mezun olan öğrencilerin bu bölümlere geçişte önceliği olabiliyor, ancak yine de belirli bir kontenjan ayrılabiliyor. Bu nedenle, yeterli puan alarak tercih yapmanız durumunda yerleşme şansınız bulunabilir. Üniversitelerin kontenjanlarını ve önceki yıllardaki taban puanlarını inceleyerek daha net bir fikir edinebilirsiniz. Başarılar dilerim!

Çok Okunanlar

Anestezi Yöntem ve Uygulamalar

Anestezi Yöntem ve Uygulamalar

Spinal Anestezi Özellikleri

Spinal Anestezi Özellikleri

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Lokal Anestezi Nedir? ve Nasıl Yapılır

Lokal Anestezi Nedir? ve Nasıl Yapılır

Lokal Anestezi Operasyonu Hasta Yatış Süresi

Lokal Anestezi Operasyonu Hasta Yatış Süresi

Bölgesel Anestezi

Bölgesel Anestezi

Anestezi İlaçları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Anestezi İlaçları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Genel Anestezinin Yan Etkileri

Genel Anestezinin Yan Etkileri